W 2003 ukończyłam filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską (metodyka) na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie również zrobiłam studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Doświadczenie zdobyłam ucząc młodzież szkół średnich oraz osoby dorosłe (pracując ze studentami bydgoskich uczelni, m.in. UTP, WSG i KPSW).

W 2016 założyłam firmę LOIP, by móc pogodzić obowiązki domowe z pracą. Aktualnie nauczam online języka angielskiego i polskiego jako obcego. Prowadzę indywidualne lekcje z słuchaczami z różnych zakątków świata. Uczę chętnie i z przyjemnością, dbając o to, aby moi uczniowie solidnie przećwiczyli i dobrze przyswoili przedstawiony materiał. Cieszę się, kiedy mogę pomagać innym realizować ich cele językowe.


„Sukces nauczyciela jest w rękach ucznia, nie odwrotnie”.


Carlos Ruiz Zafón

Z myślą o tych, którym nie jestem w stanie pomagać osobiście, prowadzę blog, fanpage oraz profil na IG. W mediach społecznościowych dzielę się pomysłami i wskazówkami, które sama wykorzystuję na swoich zajęciach (infografiki).

Tworzę materiały dydaktyczne, m.in. karty pracy i kursy elektroniczne, które mają na celu pomóc osobom zainteresowanym doskonaleniem języka angielskiego uwolnić się od wielu powszechnych błędów, które spotykam w swojej pracy. Problemy językowe przeze mnie poruszane dotyczą interferencji językowej (m.in. różnic miedzy językiem polskim a angielskim), stąd wiedza tu przekazywana jest unikalna (rzadko spotykana w popularnych podręcznikach do nauki języka angielskiego).

Przywiązuję szczególną uwagę do poprawności. Błędy dekoncentrują, wybijają naszego rozmówcę z rytmu rozmowy. Dla wszystkich, którzy cenią sprawną komunikację w języku angielskim, stworzyłam cykl minikursów elektronicznych „Zerwij z błędami gramatycznymi„.


„Człowiek uczy się na błędach dopiero wtedy, kiedy jest ich świadomy”.