Warsztaty_z_angieslkiego_w_Bydgoszczy_z_LOIP

Czy wiesz, dlaczego rozmawiając po angielsku z obcokrajowcem, jesteśmy w stanie rozpoznać jego język ojczysty, np. francuski czy niemiecki? Ponieważ nasz rozmówca mimowolnie sięga po „rodzime” elementy językowe.

Ten warsztat oczyści Twój angielski z polskiego „nalotu”. Zerwiesz z licznymi błędami wynikającymi ze stosowania polskich zasad i elementów w produkcji języka angielskiego. Wyeliminujesz nawet kilkadziesiąt powszechnie popełnianych błędów, co usprawni Twoją komunikację, nada Twoim wypowiedziom naturalne brzmienie i, co najważniejsze, doda Ci klasy i pewności siebie.

Cele warsztatów

Skuteczną komunikację cechuje poprawność językowa.

Błędy dekoncentrują, wybijają naszego rozmówcę z rytmu rozmowy. Natomiast poprawna wypowiedź przebiega sprawnie, ponieważ uwaga naszego rozmówcy skupia się na treści. Starannym doborem słów oraz poprawnymi formami gramatycznymi nie tylko okazujemy szacunek, ale przede wszystkim go wzbudzamy.

Człowiek uczy się na błędach dopiero wtedy, kiedy jest ich świadomy.

W czasie warsztatów Zerwij z błędami przedstawiam kilkanaście struktur, w których uczący się często popełniają błędy. Uczestnicy mają okazję sprawdzić, czy sami stosują te konstrukcje poprawnie. Celem warsztatów jest pomóc osobom biorącym w nich udział wyłapać i poprawić błędy, co z kolei uskuteczni ich komunikację.

Mimowolnie stosujemy zasady i elementy języka ojczystego w produkcji języka obcego.

Ten warsztat oczyści Twój angielski z polskiego „nalotu”. Zerwiesz z licznymi błędami wynikającymi ze stosowania polskich form w produkcji języka angielskiego. Wyeliminujesz nawet kilkadziesiąt powszechnie popełnianych błędów, co nada Twoim wypowiedziom naturalne brzmienie.

Dlaczego forma warsztatów?

Słyszę i zapominam. Widzę i pamiętam. Robię i rozumiem.*

Badania dowodzą, że znacznie lepiej zapamiętujemy to, co widzimy i dotykamy, niż to, co słyszymy. Stąd sięgam po techniki multisensoryczne / polisensoryczne (multisensory techniques), które nie ograniczają się tylko do wzroku i słuchu. Angażujemy wiele zmysłów rozwiązując zadania wymagające działania (np. wyszukania, grupowania, zaznaczenia), dzięki czemu efektywniej przyswoimy materiał. W czasie warsztatów uczymy się działając. Pracujemy w małych zespołach. Wspólnym siłami odkrywamy zasady i przyswajamy poprawne formy. 90% czasu zajęć spędzamy na praktycznym zastosowaniu omawianego materiału.

* I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand.
– Confucius

Czas to najcenniejszy zasób, który znika bezpowrotnie.

To nie jest kurs. W czasie jednego spotkania poznasz nawet kilkadziesiąt struktur, w których uczący się często popełniają błędy i sprawdzisz, czy stosujesz te konstrukcje poprawnie. Te warsztaty pomogą Ci zerwać z błędami raz na zawsze w bardzo krótkim czasie. Długość jednego warsztatu to zaledwie 90 minut.

Do kogo kierowane są te warsztaty?

Warsztaty z języka angielskiego „Zerwij z błędami” kierowane są do:

  • osób / firm z Bydgoszczy lub okolic;
  • osób, które opanowały język angielski w stopniu średnio zaawansowanym (A2-B1);

Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

  • doskonalisz swoje umiejętności językowe;
  • interesuje Cię sprawdzenie Twojej poprawności językowej;
  • dążysz do zdobycia większej swobody, naturalności i pewności sobie w rozmowach w języku angielskim;
  • chcesz przejść przez pułapki językowe na skróty;

Każdy uczestnik otrzyma:

  • materiały szkoleniowe

Kto prowadzi te warsztaty?

Nazywam się Kinga Raatz. Jestem dyplomowaną nauczycielką języka angielskiego oraz języka polskiego jako obcego. Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zdobyłam ucząc młodzież szkół średnich oraz osoby dorosłe (głównie pracując ze studentami bydgoskich uczelni, tj. UTP, KPSW, WSG i inne). Od ponad piętnastu lat pomagam swoim uczniom doskonalić umiejętność swobodnego i skutecznego  posługiwania się językiem obcym.

Swoją wiedzą i wskazówkami dzielę się w mediach społecznościowych. Na dzień dzisiejszy (tj. 6.09.2019) mój Fanpage obserwuje około 5000 osób, a moje konto na Pinterest odwiedza miesięcznie ponad 40 000 unikalnych użytkowników.

Owocem moich długoletnich obserwacji są kursy elektroniczne i warsztaty „Zerwij z błędami”.

Kinga Raatz
autorka i prowadząca

Co obejmuje program warsztatów?

Ze względu na szeroki zakres materiału i stopień trudności poszczególnych zagadnień, warsztaty dostępne są w dwóch blokach: „Zerwij z błędami 1” i „Zerwij z błędami 2”. Omawiane w nich zagadnienia się nie powielają, stąd zachęcam do udziału w obu częściach.
Warsztaty prowadzone są w języku polskim.

„Zerwij z błędami 1” (czas: 90 minut)

Zagadnienia z zakresu wymowy, słownictwa i gramatyki (poziom A2)

„Zerwij z błędami 2” (czas: 90 minut)

Zagadnienia z zakresu wymowy, słownictwa i gramatyki (poziom B1)

Jaka jest cena warsztatów?

Zerwij z błędami 1 (czas: 90 min) – 60 zł od osoby *
Zerwij z błędami 2 (czas: 90 min) – 60 zł od osoby *
Zerwij z błędami 1 i 2 (czas: 2 x 90 min) – 100 zł od osoby *

* 20% taniej – oferta specjalna dla firm

Kiedy prowadzone są warsztaty?

Termin szkolenia dostosowany do potrzeb i woli Klienta.

Długość jednego warsztatu to zaledwie 90 minut. Omawiane w nich zagadnienia się nie powielają, stąd zachęcam wziąć udział w obu częściach.

  • Zerwij z błędami 1 – 90 min
  • Zerwij z błędami 2 – 90 min

Gdzie prowadzone są warsztaty?

Warsztaty prowadzone są w Bydgoszczy w siedzibie firmy Klienta.
Istnieje możliwość prowadzenia szkoleń weekendowych na ul. Fordońskiej 189 (biurowiec Galactica, niedaleko pętli tramwajowej na ul. Wyścigowej).

Warsztaty z angielskiego Bydgoszcz

Masz więcej pytań? Wahasz się?
Skontaktuj się ze mną – mailowo, telefonicznie lub wyślij mi SMS. Dane kontaktowe dostępne są tutaj.