Zanim zaczniemy, warto się upewnić, że wszystkie wymagania techniczne zostały spełnione.

SPRZĘT

Po pierwsze, lekcje są w formie czatów wideo, więc należy przygotować kamerkę internetową i mikrofon. Twój telefon zapewne ma te dwa elementy.

OPROGRAMOWANIE

Po drugie, należy mieć zainstalowany program do czatów wideo. Najczęściej rozmawiam ze swoimi uczniami przez  Skype lub WhatsApp. W razie potrzeby korzystam również z Google Hangouts lub Facebook.

Po trzecie, materiały wysyłane są drogą mailową, stąd potrzebujesz mieć konto e-mail.

KONTO GOOGLE

Konto Google daje dostęp do różnych usług, z których korzystamy w czasie lekcji, tj. email (Gmail), dokumenty (Google Docs), rysunki (Google  Drawings), dysk Google (Google Drive). Jeśli masz adres Gmail, oznacza to, że masz już konto Google, a tym samym dostęp do usług Google, z których korzystamy na spotkaniach. Podczas lekcji tworzymy i edytujemy wspólny plik tekstowy (Google Doc) w czasie rzeczywistym, tzn. nauczyciel i uczeń, którzy wprowadzają zmiany w tekście, są w stanie je zobaczyć znak po znaku. Każda lekcja ma przypisany dokument tekstowy (Google Doc) z treścią przebiegu spotkania. Tutaj uczestnicy, tzn. nauczyciel i uczeń, notują zagadnienia gramatyczne, jak i wprowadzone słownictwo. Ten dokument stanowi pewnego rodzaju wspólny notatnik, który można otworzyć w dowolnym czasie w przeglądarce internetowej i sprawdzić zagadnienia z poprzedniej lekcji, wpisać treść zadania domowego, czy przygotować się do zapowiedzianego testu.

ZASTANAWIASZ SIĘ,

CZY TAKA FORMA NAUKI JEST DLA CIEBIE ?

Zapisz się na darmową lekcję próbną i się przekonaj!